Jak optymalnie sterować temperaturą chłodzenia?
Ręczne sterownie temperaturą chłodzenia może prowadzić do jej nieplanowanych spadków lub wzrostów. Dlatego aby zapewnić pełne bezpieczeństwo schładzanym produktom, warto zainwestować w sterowniki elektroniczne, służące do monitorowania oraz optymalizacji systemów przemysłowych. Zapewniają one możliwość kontrolowania temperatury chłodzenia, a także sterowania sprężarką i skraplaczem czy prędkością obrotową sprężarki. Sterowniki elektroniczne kontrolują ponadto pracę wentylatorów parownika oraz skraplacza, umożliwiają łatwe oraz szybkie sterowanie parownikiem z termostatycznym zaworem rozprężnym, a także gwarantują bezproblemowe sterowanie parownikiem z elektronicznym zaworem rozprężnym. Sprawdź, dlaczego warto sterować temperaturą chłodzenia za pomocą sterowników elektronicznych.
Jakie są zalety sterowników elektronicznych?
Sterowniki elektroniczne zapewniają ciągłość i bezawaryjność procesu produkcji, zbierając pomiary z cyfrowych i analogowych zadajników, czujników oraz z urządzeń pomiarowych, a następnie, korzystając z uzyskanych danych, wykonują zadane przez użytkownika programy. Co więcej, oferowane przez nas sterowniki elektroniczne generują sygnały sterujące i przekazują je do określonych urządzeń. Transmitują one dane za pomocą modułów oraz łączy komunikacyjnych, przez co realizują one funkcję diagnostyki programowej i sprzętowej.
Jakie rodzaje sterowników elektrycznych wyróżniamy?
Wyróżnia się sterowniki elektroniczne kompaktowe oraz modułowe. Elektroniczne sterowniki kompaktowe służą do sterowania niewielkimi urządzeniami i instalacjami. Składają się z:
- zasilacza,
- jednostki centralnej,
- wejść i wyjść cyfrowych.
Sterowniki modułowe natomiast można w dowolny sposób konfigurować, wyposażając je w dodatkowe moduły. Posiadają zasilacz, procesor oraz moduły opcjonalne, takie jak na przykład moduł pozycjonowania osi, moduł szybkich liczników, moduł wejściowy dla czujników temperatury czy moduł do pomiaru energii. Sterowniki modułowe służą do obsługi bardziej skomplikowanych procesów produkcyjnych, ze względu na to, iż posiadają większą pamięć danych i są szybsze podczas przetwarzania złożonych zadań.
Przeczytaj także: Jak przebiegają szkolenia F-gazowe?